Toulky Španělsko – NETRADIČNÍ VÁNOCE

Článek pro vás připravil:

Ahoj kamarádi a cestovatelská rodino,

tak jsme naše putování posunuli zase o kousek dál a vyrazili jsme přes vánoční svátky s obytným autem a jako cíl byl vytýčen Gibraltar.

Po rodinné štědrovečerní večeři se nám podařilo dobalit věci, psy a kolem 20-té hodiny jsme vyrazili užít si vánoční karavaning na jihu Španělska.

První den jsme dojeli do Německa na parkoviště Reußenberg – Nord.

Druhý den se nám podařilo projet celé Německo a také celou Francii. Zakotvili jsme po půlnoci na benzínové pumpě ve Španělsku poblíž Girony. Po nočním vyvenčení našich psů, jsme ulehli ke spánku, auto jsem zaparkoval tak, že osvětlení parkoviště nám svítilo přes střešní okno přímo do postele, ale byli jsme hodně unaveni, takže jsme usnuli jako špalci a naši hafani nejspíš také. V noci jsme slyšeli Eldyho, jak měl snahu štěkat, tak jsme ho okřikli, že chceme spát. Ráno jsme vstávali kolem osmé hodiny a když jsem vyšel se psy ven na ranní procházku, tak jsem si všiml, že spolujezdcovy dveře nejsou plně dovřeny. Trochu nazlobeně jsem tuto informaci předal ženě. Hned šla zkontrolovat dveře a zjistila, že chybí její batoh a má ledvinka. V tu chvíli jsme zjistili, že nás v noci ve spánku vykradli. Jen možná Eldy (černý flat) to zaznamenal a chtěl nás upozornit štěkotem, ale my místo zjištění důvodu proč štěká, tak jsme ho okřikli, ať jde spát. Tuto nepříjemnost jsme šli řešit s obsluhou pumpy a ta hned volala policii. Po sepsaní protokolu a ztrát (doklady, hotovost, karty, šperky) jsme se rozhodovali, jestli se otočíme a pojedeme domů nebo zůstaneme někde ve Španělsku a tato myšlenka vyhrála, navzdory všem negativním okolnostem jsme se rozhodli jet dál i když náš cíl GIBRALTAR bez cestovních pasů byl NEDOSAŽITELNÝ.

Náš další cíl byla oblast s termální řekou FUENTE DE LOS BAŇOS. Do cíle jsme dorazili někdy kolem 17 hodiny a tím že se v této západní oblasti stmívá až kolem 19h, tak jsme vzali ručníky a vyrazili se koupat. Teplota vzduchu byla kolen 19 stupňů a voda prý měla mít 25 stupňů. Skutečnost byla víc než příjemná, voda opravdu příjemně teplá, čistá jak sklo a okolní skály…. Nedá se to popsat, podívejte se na fotky. Na tomto krásném místě jsme zůstali dva dny a užívali si klid a snažili se zapomenout na nepříjemnou skutečnost, která nás potkala.

Další cíl našeho putování byl mořský záliv Mar Menor, který je přirovnáván svým složením k Mrtvému moři. Voda je zde cca o 5 stupňů teplejší než v okolním moři a je zde také léčivé bahno, které je blahodárné jak k pokožce tak i k pohybovému ústrojí. Bohužel jsme to nevyzkoušeli, protože v tento den dost foukalo a zábal, aby měl své balahodárné účinky, tak musel hodinu schnout na těle a to jsme fakt nedali.

Blížil se Silvestr a my jsme přemýšleli, kde konec roku 2022 strávíme, vyhrála termální řeka a oblast FUENTE DE LOS BAŇOS.  Tak jsme sezónu 2022 uzavřeli se šampaňským v termální řece.

Celou dobu jsme si užívali čerstvých pomerančů, mandarinek a citrónů, které zrovna dozrávaly. Byl jsem překvapen množstvím obytných aut a karavanů, hotely a penziony byly prázdné, ale kempy beznadějně vyprodány, bez předchozí rezervace není šance se ubytovat. Samozřejmě tomu nahrávají klimatické podmínky, po celou dobu bylo slunečno a denní teploty mezi 18-23 stupňů, prostě paráda!!!

Španělsko nádherná země, ale buďte opatrní, nevěřte nikomu a zabezpečte se víc než jinde, hlavně severní Španělsko je známe gangy které vykrádají obytné auta a karavany i se spící posádkou, můžu potvrdit ☹

Stáhněte si PDF zdarma s našimi ověřenými tipy ⬇️

  • Vaše osobní údaje (jméno a e-mailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání požadovaného dokumentu a dalších souvisejících dokumentů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit například pomocí tlačítka "Odhlásit se" v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů.

Sdílejte cetovatelskou inspiraci:

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Threads

Napsat komentář

Další cestovatelskou inspiraci najdete na našem blogu

Než odejdete, přijměte od nás dárek ... 

Připravili jsme pro vás PDFko zdarma s našimi osvědčenými tipy, abyste si mohli užít cestování v karavanu naplno!

  • Vaše osobní údaje (jméno a e-mailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání požadovaného dokumentu a dalších souvisejících dokumentů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit například pomocí tlačítka "Odhlásit se" v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů.
Děkujeme za zprávu
Váš dotaz právě teď míří do naší e-mailové schránky a do 48 hodin vám na něj odpovíme.