Toulky Makedonie-Albánie-Řecko

Článek pro vás připravil:

BALKÁN TRIP 2021

 

Ahoj aktivní cestovatelé,

v této zvláštní době se nám podařilo na chvíli utéct a podniknout „BALKÁN TRIP 2021“

Jsme po druhém očkování, tak máme covid pasy a vyrážíme směr Slovensko – Maďarsko – Srbsko – Makedonie – Albánie – Řecko a zpět. První cíl jsme si dali asi 1500km vzdálené jezero Ohrid a pak jsme pokračovali do Albánie, následně do Řecka a zpět domů. A teď postupně:

 

MAKEDONIE

To, že existují Ohridské jezera, kterým se právem říká „Makedonské moře“, jsme věděli a znali. Tentokrát jsme se více zaměřili na památky, proto jsme navštívili město Ohrid a zdejší pevnost. Určitě bych vám doporučil navštívit tuto oblast plnou krásných míst, jako je například OSTROVO, které leží těsně u Albánských hranic, můžete se nachat svézt  lodičkou až k pramenům Ohridu a pokud budete mít štěstí jako jsme měli my, tak makedonský průvodce, když zjistil, že jsme z České republiky, tak nám zazpíval od Ivana Mládka celou písničku „Jožin z bažin“, ani my jsme všechna slova neuměli jako on.

 

ALBÁNIE

Albánie byla pro nás velká neznáma, tak jsme si dali jednoduché cíle a to bylo najít termály v horách poblíž města Përmet, což se nám podařilo. Vše bylo nádherné, skvělé, přesně, jak jsme si představovali, nebo znali z fotografií, jen to množství návštěvníku mě zklamalo. Spíš vyhledáváme místa s menší frekvencí lidí, s větším klidem pro odopočinek, tak jsme namočili nohy a hurá do hor na přejezd k moři. V horách jsou cesty tak max pro vany, obytné auta jsou na hraně nebo spíš za ní. Potkávali jsme spoustu českých turistů ať už ve vanech nebo ještě více na endurových motorkách, byli to lidé z napříč celou naší republikou, všichni kamarádští, usměvaví a překvapení nádhernou čistou přírodou. Cestou jsme se zastavili na farmě Sotira Farma Sotira Hotel, Leskovik, Albania (albania-hotel.com) a jejich slaný koláč BYREK no to je fantazie, to musíte zkusit. Albánský cíl u moře bylo město Sarandë, z mého pohledu milión lidí, prostě nic pro mě, ale kdo má rád ruch velkoměsta, noční promenády plné lidí a prodejců, tak to si tam užijete plnými doušky.

 

ŘECKO

Po rušném albánském letovisku Sarandë jsme mířili do Řecka k Prevéze a na Lefkádu. Na řecko-albanských harnicích jsme měli první problém s přechodem hranic a to do Řecka s jejich slavným QR kódem, při vyplňování se nám podařilo omylem zaškrtnout políčko, že jsme profesionální řidič a ne turista a byl na světě BIG PROBLÉM,  úředník nás nechal ve 40 st teplotě asi 45 minut vycutat a pak mávl rukou a pustil nás. Toto byl v této covid době jediný zádrhel, naše barevně vytištěné covid pasy nikoho nezaujímaly. Takže otráveni, ale šťastni, že jsme v Řecku jsme jeli hledat nějakou krásnou pláž, kde se ještě okoupeme a přespíme, to se nám podařilo poblíž Prevézy. Ráno jsme vyrazili na naši srdcovku a to je LEFKÁDA, ale i tady jsme narazili na celkem velkou přelidněnost, tak jsme z krásných pláží utekli do Nidri na vodopády, ale i tam byla spouta lidí, takže nutné foto a pryč. Vrátili jsem se na pláže mezi Prevézu a Pragu, kde jsem prožili zbylé dva dny před odjezdem domů.

 

Dojem z celého BALKÁN TRIPU 2021 je na jedničku, pořád je co poznávat a nacházíme nové a nové místa, o které se s vámi rádi podělíme.

Tak neváhejte a vyrazte za dobrodružstvím.

 

Váš team CKAO

www.ckao.cz

 

Stáhněte si PDF zdarma s našimi ověřenými tipy ⬇️

  • Vaše osobní údaje (jméno a e-mailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání požadovaného dokumentu a dalších souvisejících dokumentů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit například pomocí tlačítka "Odhlásit se" v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů.

Sdílejte cetovatelskou inspiraci:

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Threads

Napsat komentář

Další cestovatelskou inspiraci najdete na našem blogu

Než odejdete, přijměte od nás dárek ... 

Připravili jsme pro vás PDFko zdarma s našimi osvědčenými tipy, abyste si mohli užít cestování v karavanu naplno!

  • Vaše osobní údaje (jméno a e-mailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro zaslání požadovaného dokumentu a dalších souvisejících dokumentů po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit například pomocí tlačítka "Odhlásit se" v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů.
Děkujeme za zprávu
Váš dotaz právě teď míří do naší e-mailové schránky a do 48 hodin vám na něj odpovíme.